Podręcznik otyłości

Otyłość, pasierb amerykańskiej medycyny, może być jedynym pozostałym stanem chorobowym, w którym pacjenci są stygmatyzowani, a ich lekarze dyskredytowani. Niewielu członków wydziału lekarskiego wyznaje, że leczy otyłość, a wielu z tych, którzy to robią, jest marginalnymi dietetykami lub właścicielami wytwórni tabletek. Leczenie zawsze miało ograniczoną skuteczność i przez pewien czas było w dużej mierze poza zasięgiem lekarzy. Psycholodzy opracowali na przykład pierwsze systematyczne leczenie otyłości – terapię behawioralną – a komercyjne organizacje odchudzające wykorzystały tę metodę do zdominowania leczenia otyłości w Ameryce. Większość Amerykanów poddanych leczeniu otyłości w ostatnim czasie pod patronatem tych organizacji, ponieważ otyłość została stopniowo zdemikrylizowana. Niedawne wejście przemysłu farmaceutycznego na rynek zmieniło ten obraz na lepsze, ale nadal istnieje niepokojące rozróżnienie między badaniami i praktyką. Ta schizma jest bardziej niepokojąca, ponieważ badania nad otyłością były niezwykle produktywne. Recenzowana książka jest świętem tego badania i może zająć jego miejsce obok standardowych podręczników na temat cukrzycy i innych chorób metabolicznych.
Podręcznik otyłości został opracowany w celu zapewnienia aktualnego zakresu tematów, które składają się na badania nad otyłością i robi to niezwykle dobrze. Jego 88 autorów stanowi panteon badań nad otyłością i trudno byłoby znaleźć temat, którego nie omówili, zwykle bardzo dobrze. 49 rozdziałów podzielono na cztery części.
Część I zajmuje się historią, definicją i występowaniem otyłości i wyróżnia się wybitnym działem poświęconym historii, specjalnym interesem autora, George a Bray a, który jest jednym z redaktorów. Część druga koncentruje się na przyczynach otyłości i jest odpowiednio najdłuższa, stanowiąca prawie połowę książki. Jest on wprowadzony przez rozdział magistra zatytułowany Genetyka otyłości u ludzi , który, odzwierciedlając eksplozję badań na ten temat, jest poprzedzony rozdziałami na temat modeli zwierzęcych otyłości i genetyki molekularnej otyłości. Rola poboru i wydatkowania energii oraz ich włączenie do regulacji bilansu energetycznego jest następnie szczegółowo omawiana.
Część III dotyczy złego wpływu otyłości, która przekształca łagodny wariant biologiczny w zaburzenie, które przyczynia się do 5 procent krajowych kosztów opieki zdrowotnej. Szeroki zakres tego obszaru obejmuje 10 różnych zaburzeń i będzie cennym źródłem informacji dla lekarzy zajmujących się dowolnymi z wielu chorób, na które cierpi otyłość. Część IV omawia zapobieganie i leczenie. Oprócz autorytatywnego potraktowania tej dziedziny, książka ta jest niezwykle interesująca. Prawie każdy rozdział zawiera informacje, które były dla mnie nowe i pozostawił mnie zaintrygowany wszystkim, co wiemy o ludzkiej otyłości.
Widzę dwa ograniczenia Podręcznika otyłości, jeden z natury przedsiębiorstwa, jeden w jego zastosowaniu. Do czasu opublikowania książki na temat o dużym zainteresowaniu, większość z nich jest już nieaktualna. Przykładem jest rozdział na temat farmakologicznego leczenia otyłości, który został wprowadzony jako aktualny przewodnik po stosowaniu obecnie dostępnych leków na otyłość . Napisano jednak przed fiaskiem fen-phen – nagłe rozprzestrzenienie się pojawienie się zastawkowej choroby serca wywołanej przez tłumiące apetyt fenfluraminę i fenterminę – oraz niepewności, które wywołały Inne ograniczenie odzwierciedla rozróżnienie między badaniami i praktyką opisane powyżej. Jest to książka o badaniach, napisana przez naukowców dla badaczy, i ma niewiele do zaoferowania zajętym klinicystom w erze zarządzanej opieki. Zrozpaczeni o pomoc pacjentom, których widzą tylko przez krótki czas, potrzebują ścieżek klinicznych i wytycznych postępowania. Rozdziały naukowe dotyczące leczenia w tej książce dostarczają rewelacyjnych recenzji literatury do wykorzystania w badaniach nad otyłością, ale nie zastępują praktycznych wskazówek dotyczących opieki nad otyłymi pacjentami. W tym celu lekarz musi szukać gdzie indziej.
Albert J. Stunkard, MD
University of Pennsylvania, Philadelphia, PA 19104

[przypisy: atropina, bromazepam, dabrafenib ]
[przypisy: zespol retta, zespół tietza, ziemia okrzemkowa allegro ]