Przenoszenie drogą płciową i naturalna historia zakażenia ludzkim wirusem opryszczki ad 8

Bez względu na to, która z oszacowań prewalencji jest prawidłowa, ważne jest scharakteryzowanie epidemiologii stanu anty-LANA-seropozytywnego. Ponieważ wykazaliśmy, że reaktywność anty-LANA jest czynnikiem ryzyka dla mięsaka Kaposiego, pozytywność anty-LANA musi oznaczać specjalną subpopulację osób zakażonych, które są bardziej narażone na mięsaka Kaposiego, nawet jeśli HHV-8 jest wszechobecny u mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych . Zrozumienie epidemiologii HHV-8 jest kluczowym pierwszym krokiem w projektowaniu interwencji mających na celu zmniejszenie przenoszenia tego czynnika. Ponieważ wiele czynników ryzyka odpowiedzialnych za zakażenie HIV prawdopodobnie również zwiększa ryzyko zakażenia HHV-8, wiele z tych działań zapobiegawczych już się rozpoczęło. Potencjalne przeniesienie HHV-8 poprzez niezabezpieczone praktyki seksualne stanowi kolejny impuls do wzmocnienia bezpiecznego zachowania seksualnego.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez indywidualne nagrody naukowe (R97-SF-034 i R96-SF-142) z programu badawczego AIDS na Uniwersytecie Kalifornijskim (do Dr Martin, Osmond i Kedes) oraz przez stypendium szkoleniowe (T32 MH-19105) z National Institutes of Health (do Dr. Martin).
Author Affiliations
Z Centrum Badań nad Zapobieganiem AIDS (JNM, DHO, KAP-S.), Departament Epidemiologii i Biostatystyki (JNM, DHO) oraz Programu AIDS i Oddziału Chorób Zakaźnych (JNM), Departamentu Medycyny, Szpital Ogólny w San Francisco , San Francisco; i Howard Hughes Medical Institute (DEG, DM), Departament Medycyny (DEG) oraz Departament Mikrobiologii i Immunologii (DEG, DHK), University of California, San Francisco.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Kedesa z Wydziału Mikrobiologii i Immunologii, Box 0414, University of California, San Francisco, San Francisco, CA 94143-0414.
[patrz też: Enterolklimakterium, dekstran, buprenorfina ]
[przypisy: rozpoznanie wg icd 10, cystis epidermalis, serwatka z mleka owczego ]